Byłaby to pierwsza tego typu mapa w województwie, która zawierałaby wszystkie elementy, które posiadają drogi, włącznie z oznakowaniem poziomym i pionowym, kilometrażem, elementami uzbrojenia, mostami, wiaduktami wraz z ich nośnością, a nawet stanem prawnym dróg i wiele innych - tłumaczy Starostwo Powiatowe w Opolu.

Starostwo Powiatowe w Opolu będzie wnioskować o grant na kolejny projekt informatyczny, który wprowadzi nowe usprawnienia związane z danymi geodezyjnymi i kartograficznymi.

Około 15 tysięcy zmian zgłaszanych rocznie

Do tej pory samorząd wprowadził m.in. e-usługę, która umożliwia wzajemne przekazywanie i odbiór dokumentów między Wydziałem Geodezji a Wydziałem Ksiąg Wieczystych w stu procentach online (umożliwia wzajemną, błyskawiczną aktualizację rejestrów).

- Dzięki temu wszelkie zmiany naniesione w Wydziale Geodezji będą od razu widoczne dla Wydziału Ksiąg Wieczystych, bez potrzeby wysyłania, jak do tej pory, drogą tradycyjną. Pomaga to usprawnić obrót nieruchomościami. Przy średnio 15 tysiącach zmian zgłaszanych rocznie do Wydziału Geodezji i Kartografii to jest duże usprawnienie i oszczędność czasu. Kolejne e-usługi dla geodetów czy projektantów umożliwiają pobieranie materiałów cyfrowo, bez wychodzenia z domu, oraz sprawne przeprowadzanie uzgodnień - informuje starostwo. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Może redaktor coś przeinaczył, ale ja nie rozumiem, po co ta cyfrowa mapa dróg. Przecież to nie zastąpi pomiarów geodezyjnych w terenie, trzeba potwierdzić rzeczywiste położenie drogi i granicy działki. Cyfrowo to można co najwyżej powielić błędy z ksiąg wieczystych.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0