Od dziś mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do budżetu obywatelskiego. Do podziału jest 6,8 mln zł, w tym 5,5 mln zł na projekty dzielnicowe.

Swoje propozycje do BO może składać każdy mieszkaniec Opola od 25 maja do 12 czerwca. Osoby niepełnoletnie także zgłosić projekt za zgodą opiekuna prawnego. Projekty można zgłaszać drogą elektroniczną poprzez wypełnienie wniosku na stronie www.bo.opole.pl

W tym roku wszystkie dzielnice zrealizują projekty?

Prezydent będzie rozpatrywać pod względem formalnym i merytorycznym zgodność projektów od 13 czerwca do 20 sierpnia. Osoby zgłaszające swoje propozycje będą mogły odwołać się od decyzji do 29 sierpnia, w ubiegłym roku wpłynęło tylko jedno odwołanie. Między 14 a 20 września zostanie opublikowana lista projektów, które dostały się do BO. Następnie każdy z mieszkańców w dniach 22 września - 10 października będzie mógł zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski i jeden dzielnicowy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze