Blisko milion złotych będzie kosztowała budowa prawoskrętu przy placu dworcowym w Opolu. W centrum miasta wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Jest jednak szansa, że po zakończeniu inwestycji korki w tym miejscu będą mniejsze.

Centrum przesiadkowe Opole Główne oddano do użytku pod koniec ubiegłego roku. Wraz z obiektem przebudowano także układ drogowy, zmieniając organizację ruchu. Przedłużono m.in. ul. Kołłątaja do ul. Armii Krajowej. Jeszcze przed uruchomieniem centrum przesiadkowego okazało się, że w tym miejscu tworzą się ogromne korki.

Samochody jadące ul. 1 Maja od strony ul. Piastowskiej poruszają się jednym pasem, z którego można pojechać prosto lub skręcić w prawo, w ul. Armii Krajowej. Muszą się jednak zatrzymać na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Ręczne sterowanie .... uda się, albo się nie uda. Tak można opisać tę prezydenturę
  @niebieskikubeczek
  No tak to niestety wygląda w tym przypadku. Nie można nie odnieść wrażenia, że robią inwestycję po omacku, zobaczymy czy się sprawdzi czy nie, a jak coś to się poprawi. W końcu to nie za ich pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Przydałby się choć jeden obrazek (z dokumentacji) pokazujący jak planowane jest rozwiązanie przebiegu jezdni tuż przy skrzyżowaniu, jak będą rozwiązane przejścia dla pieszych ... - może jak masa ludzi rzuciłaby na to okiem - to wyłapany zostałby jakiś kolejny bubel ... a tak to se możemy jedynie wyobrazić ...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0