Blisko milion złotych będzie kosztowała budowa prawoskrętu przy placu dworcowym w Opolu. W centrum miasta wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Jest jednak szansa, że po zakończeniu inwestycji korki w tym miejscu będą mniejsze.

Centrum przesiadkowe Opole Główne oddano do użytku pod koniec ubiegłego roku. Wraz z obiektem przebudowano także układ drogowy, zmieniając organizację ruchu. Przedłużono m.in. ul. Kołłątaja do ul. Armii Krajowej. Jeszcze przed uruchomieniem centrum przesiadkowego okazało się, że w tym miejscu tworzą się ogromne korki.

Samochody jadące ul. 1 Maja od strony ul. Piastowskiej poruszają się jednym pasem, z którego można pojechać prosto lub skręcić w prawo, w ul. Armii Krajowej. Muszą się jednak zatrzymać na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ręczne sterowanie .... uda się, albo się nie uda. Tak można opisać tę prezydenturę
  @niebieskikubeczek
  No tak to niestety wygląda w tym przypadku. Nie można nie odnieść wrażenia, że robią inwestycję po omacku, zobaczymy czy się sprawdzi czy nie, a jak coś to się poprawi. W końcu to nie za ich pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Przydałby się choć jeden obrazek (z dokumentacji) pokazujący jak planowane jest rozwiązanie przebiegu jezdni tuż przy skrzyżowaniu, jak będą rozwiązane przejścia dla pieszych ... - może jak masa ludzi rzuciłaby na to okiem - to wyłapany zostałby jakiś kolejny bubel ... a tak to se możemy jedynie wyobrazić ...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0