Pod koniec lipca rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Nysy Łużyckiej i Luboszyckiej. Właśnie zakończył się pierwszy etap inwestycji i rozpoczyna drugi. Przebudowana zostanie wyspa na ul. Batalionów Chłopskich. Od poniedziałku (18 września) kierowcy muszą uważać na zmianę organizacji ruchu w tym miejscu i ograniczenie prędkości.

Cała inwestycja będzie kosztowała 1,1 mln zł. Największą zmianą na tym skrzyżowaniu będzie dodatkowy pas ruchu, dzięki któremu kierowcy wyjeżdżający w prawo z ulicy Luboszyckiej będą się mogli swobodniej włączyć do ruchu na ul. Nysy Łużyckiej. Obecnie manewr ten wykonują, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. To z kolei powoduje korkowanie się tego miejsca i sprzyja niebezpiecznym sytuacjom. Powstanie dodatkowego pasa ruchu ma upłynnić wyjazd z ulicy Luboszyckiej.

W rejonie skrzyżowania ulicy Nysy Łużyckiej z Luboszycką w miejsce znaków poziomych wyznaczających strefy wyłączone z ruchu ma pojawić się wyspa. To zaś umożliwi poprowadzenie przez to skrzyżowanie przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego. W ten sposób połączone będą dwa ciągi pieszo-rowerowe, które rozdziela obecnie ulica Luboszycka. Oprócz wspomnianych zmian plan przewiduje też montaż betonowych barier bezpieczeństwa w okolicy wejść do przejścia podziemnego pod ulicą Nysy Łużyckiej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze