Wymieniona zostanie nawierzchnia ciągów pieszo-rowerowych. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje drogowcom planów, prace zakończą się za cztery tygodnie.
Profesjonalna plantacja konopi ukryta pod ziemią wyposażona była w specjalistyczny sprzęt do ogrzewania i naświetlania krzewów. Nawet policjanci CBŚ byli zaskoczeni tym odkryciem.
Regulamin nowego konkursu ogłoszonego przez urząd marszałkowski zabrania osobom z zewnątrz wglądu do koncepcji programowych kandydatów. - To niezgodne z prawem - uważa Alina Czyżewska z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.
Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od lat opolanie nie będą wspólnie świętować nadejścia Nowego Roku. Grudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy już został odwołany. Wszystko z powodu koronawirusa.
O dwa centymetry obniżył się od wczoraj poziom wody w Odrze mierzony na wodowskazie w Groszowicach. Niebezpieczeństwa już nie ma, wojewoda odwołał więc alarm przeciwpowodziowy.
23 dzieci z przedszkola nr 60 w Opolu oraz 31 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica przebywa pod nadzorem epidemicznym.
W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą zakażeń Miejskie Centrum Świadczeń nie będzie umawiało wizyt przez internet. Klienci będą przyjmowani tylko w pilnych sprawach. Zmiany będą obowiązywać od środy.
Z pierwszych wizji lokalnych wynika, ze Centrum Wystawienniczo-Kongresowe spełnia wiele wymagań oczekiwanych przez Ministerstwo Zdrowia, by mogło zostać zamienione w szpital połowy. Trwają analizy finansowe i przygotowanie projektu.
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 9,2 tys. nowych zakażonych na koronawirusa w Polsce. 307 z nich zdiagnozowano w woj. opolskim.
Prudniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. 37-latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu.
Od jutra (21 października) III Liceum Ogólnokształcące w Opolu nie będzie prowadzić zajęć stacjonarnych. Ratusz informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa w przedszkolu i szkołach.
"Jesteśmy autonomicznym, samodzielnym województwem czy nie? Jeśli województwo śląskie wypowiedziało nam umowę, to powinniśmy sami kontynuować tradycję nagradzania naszych artystów" . Po rezygnacji z wręczania Złotych Masek aktorzy nie kryją...
Budżet Obywatelski Opola 2020. O milion złotych w ramach puli pieniędzy na zadania ogólnomiejskie walczy 36 wniosków.
Od piątku do niedzieli w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym członkowie opolskich struktur PiS będą wybierać delegatów na krajowy kongres partii, który odbędzie się w listopadzie w Warszawie. Organizacja kongresu została jednak owiana dziwną tajemnicą
W Opolu kolejne przypadki koronawirusa wykryto w przedszkolu, podstawówce i dwóch liceach
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.