Zakończył się już zasadniczy etap prac na ul. Zwierzynieckiej w Opolu. Drogowcy przeniosą się teraz na łuk drogi przy pl. Wolności, gdzie powstanie wysepka umożliwiająca wjazd i wyjazd z Małego Rynku. Co z przejazdem rowerowym?

Przez lata ul. Zwierzyniecka to był wąski chodnik, na którym ustawia się trudna do ominięcia kolejka do piekarni, spękany asfalt, ogromne szczeliny pomiędzy kostką brukową i barierki po stronie lokalu Karmelek. Teraz trasa dojazdowa do Małego Rynku została przebudowana na wzór ul. Szpitalnej - tworząc jedną, wspólną przestrzeń ruchu dla pieszych, kierowców i rowerzystów.

Remont ul. Zwierzynieckiej i zabytkowa kostka

Ta ostatnia grupa nie będzie jednak zadowolona z nawierzchni, jaką zastosowano na ulicy. Wykorzystano tu bowiem dotychczasową kostkę brukową, która wcześniej na odcinku przy wjeździe na parking Zakładu Komunalnego pokryta była asfaltem. Zastosowanie historycznej kostki brukowej (podobnie jak wcześniej przy ul. Krupniczej czy Katedralnej) pozwoliło na uzyskanie zgody na remont ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (łącznie do przełożenia jest blisko 465 mkw. kostki).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Czy chodnik na Zwierzynieckiej będzie dla pieszych, czy nadal dla parkujących samochodów?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Najpierw MZD nastawiało słupków i łańcuchów a teraz się chwali ich usunięciem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ten ruch obustronny spowoduje, że samochody chcące wjechać na pl. Wolności bądą blokować w poprzek Krakowską. Parkowanie na dziko tam też będzie, skoro już dziś auta sobie stają ba chodniku przed dawnym kinem Odra czy na wysepce na wprost UM.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0