Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w kraju i regionie.
Do 700 dawek na dzień ma być podawane w szpitalnym punkcie szczepień. Drugie tyle będą mogły podać organizowane zespoły wyjazdowe.
Z codziennych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na Opolszczyźnie w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców wykonuje się najmniej szczepień przeciwko koronawirusowi w kraju. W weekendy akcja praktycznie zamiera.
W Opolu można już podziwiać lwy angolskie Atosa i Portosa oraz tygrysa syberyjskiego o imieniu Diego. Goście zoo muszą się jednak przygotować na wyższe ceny biletów.
Google opublikował raport mobilności Polaków. Wynika z niego, że mieszkańcy Opola w tym roku częściej robili zakupy niż przed pandemią, a nieliczni rezygnowali ze spacerów w parkach. Około 25 proc. opolan przeszło na pracę zdalną.
Policja ostrzega przed oszustwem związanym z inwestowaniem na rynkach kryptowalut. - Działaj z rozsądkiem! Nie ulegaj wizjom szybkiego i dużego zysku - apelują policjanci.
Banknot wyemitowano z okazji setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Do sprzedaży trafił dziś w cenie 20 zł za sztukę.
W związku z budową centrum przesiadkowego przy stacji Opole Zachodnie od dzisiaj zmieniono w tym miejscu organizację ruchu. Nie można między innymi wjechać z ul. Niemodlińskiej w ul. Domańskiego, zlikwidowano też przystanek MZK.
Według naukowców Uniwersytetu Opolskiego szczyt trzeciej fali pandemii Opolszczyzna ma już za sobą. Ale musimy uważać na nowe odmiany wirusa - brazylijską i południowoafrykańską - które mogą stanowić nowe zagrożenie. Liczba nowych potwierdzonych...
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało dla dwóch opolskich powiatów ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dzisiaj może tam spaść nawet 10 cm śniegu.
W ubiegłym roku Miejski Zarząd Dróg odnotował ponad 30 proc. więcej pieniędzy z tytułu opłat za brak biletu parkingowego. Skruszeni kierowcy wpłacili blisko 900 tys. zł.
Dotychczas Uniwersytet Opolski posiadał je w sześciu dyscyplinach, teraz ma dwa kolejne uprawnienia akademickie.
Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze chciałoby, żeby przezroczyste szyby przystanków autobusowych zostały zabezpieczone przed przypadkowymi kolizjami. Ratusz uważa, że nie ma takiej potrzeby.
Przed Karolem Pistulką i Wincentym Eliaszem drżeli możni na Śląsku. Bo nie dość, że dokonywali śmiałych napadów, to jeszcze sporą część łupów oddawali biednym. Ponoć wiele ze zrabowanych skarbów wciąż czeka na odkrycie*
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.