Honorowym gościem konwencji w Opolu był Grzegorz Braun, a gospodarzem Włodzimierz Skalik, jedynka na opolskiej liście Konfederacji. Spotkanie prowadził natomiast Roman Fritz, który o poselski mandat dla Konfederacji walczy w Rybniku. Gdy mówił po niemiecku, ludzie zaczęli wychodzić. Było też przemówienie do katolików.

Konwencja odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Miała się rozpocząć w sobotę (16 września) o godz. 17, jednak jak stwierdzono kilka osób jeszcze dociera na salę, zaplanowano więc 10-minutowe opóźnienie.

W sumie nie doszło wiele osób, a mniej więcej połowa miejsc na sali była pusta. Nie można jednak było tego zobaczyć w relacji online, ponieważ niczym kamerzyści TVP na opolskim festiwalu, operatorzy kamer na sali kończyli ich obracanie, zanim rozpoczynały się puste rzędy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Za słowa po niemiecku szacun. Tak się powinno czynić. Nie tylko Konfederacja, ale i inne partie tutaj powinni przemawiać w języku mniejszości. Pamiętam kiedyś jak byłem na wczasach w Dolomitach oglądając tamtejszą TV, jak mnie zdumiało, jak zobaczyłem polityka z superprawicowej Lega Nord, który łamanym niemieckim przemawiał do potencjalnych wyborców, mimo że wiedział, że racze nie ma szans. To szacunek dla każdego wyborcy.

  Braun, mimo niemieckiego nazwiska, to rosyjski agent. Powinno się go natychmiast wyprowadzić z sali i postawić przed plutonem egzekucyjnym. Seria z paintballów (oczywiście załadowanymi kuleczkami w kolorach tęczy) załatwiłaby sprawę.
  @gandharwa-2
  Wypad do Niemiec jak tak bardzo chcesz gadać po niemiecku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  No jednak większość mniejszości niemieckiej nie zna języka Goethego więc po co ten niemiecki?
  już oceniałe(a)ś
  0
  3