Wybory rektora Uniwersytetu Opolskiego. Trwa brudna kampania przed wyborami nowego rektora Uniwersytetu Opolskiego. Część elektorów otrzymała obraźliwy, anonimowy list, w którym obrażany jest jeden z kandydatów.

Na Uniwersytecie Opolskim trwają wybory nowego rektora. Dotychczasowy - prof. Marek Masnyk już wcześniej zakomunikował, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Do rywalizacji przystąpiło dwóch kandydatów: prof. Jacek Lipok (chemik i biotechnolog), prorektor ds. nauki UO oraz prof. Arkadiusz Nowak (botanik i przyrodnik), dyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.

Sama kampania wyborcza rozpoczęła się od wymiany oświadczeń pomiędzy prof. Nowakiem a rektorem UO i dotyczyła powodów, a także okoliczności rozstania z uczelnią cenionego przyrodnika. Prof. Nowak uważa, że został z UO wyrzucony, ale rektor temu zaprzecza.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Pani rzeczniczka "zrobiła" mi dzień :). Z dyplomem UO otwierają się wszystkie drzwi do pracy .. Lidl, Biedronka i kasy stacji benzynowych. Wesołych świąt.
  @xyz13579
  Może trzeba było wybrać kierunek gdzie wymagano >70% z rozszerzonej, byłoby łatwiej z lepszymi propozycjami.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Każdy nowy będzie lepszy niż ten stary cynik LK2705
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  - Tak, do części elektorów pod koniec ubiegłego tygodnia faktycznie dotarł anonim - mówi Katarzyna Kownacka, rzeczniczka prasowa UO. I dodaje: "Nie jest on jednak wymierzony w obecne władze uniwersytetu, tylko w prorektora ds. nauki UO prof. dr hab. Jacka Lipoka".
  Jako rzeczniczka uczelni powinna wiedzieć,że władze to także prorektor...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  GazWyb jak zwykle stronniczy
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  gw non stop publikuje paszkwile w jedna strone. prawdziwe zarzuty puszczone anonimowo na kandydata pokazuja tylko ze strach sie bac mowic prawde,bo tylko gw ma monopol na prawde
  @george1955
  Wyborcza opisuje sytuację, a problemem jest chyba uczelnia i taka sytuacja na niej, chyba nigdy tak jeszcze nie było.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0