Do walki z pandemią na szpital tymczasowy Opole udostępniło Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Teraz oddaje do dyspozycji również Toropol.
Gdy rok temu opolski biskup wprowadzał zakaz święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, na Opolszczyźnie mieliśmy w sumie około 30 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. W tym roku biskup sugeruje jedynie zwiększenie liczby nabożeństw i przy dobrej pogodzie...
W sobotę na Opolszczyźnie szczepionkę przeciwko koronawirusowi otrzymało 2365 osób. Zdecydowana większość została zaszczepiona już po raz drugi.
Co miesiąc 35 tys. osób otrzymuje na Opolszczyźnie rentę rodzinną. Przeciętnie to około 2,2 tys. zł, ale bywają znacznie wyższe.
Wciąż ponad 31 proc. testów na obecność koronawirusa wykonywanych na Opolszczyźnie daje wynik pozytywny. Co ważne wczoraj takich testów wykonano więcej niż w piątek.
Trudno dziś ocenić, dokąd zaprowadzi nas dyskusja z Czytelnikami o nowych wyzwaniach, jakie należy przed Opolem postawić. Z pewnością będą ambitne, nowoczesne i zupełnie inne niż te, z którymi do tej pory miastu przyszło się mierzyć.
Tylko w trzech województwach wykonuje się mniej szczepień w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców niż na Opolszczyźnie. W połowie tygodnia sytuacja wyglądała znacznie lepiej.
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zdradził, że są już pierwsze modele szczytu trzeciej fali pandemii na Opolszczyźnie, przygotowane przez naukowców Uniwersytetu Opolskiego. Spodziewamy się nawet 68 nowych zakażeń dziennie na 100 tys. mieszkańców.
Od dzisiaj szpital w Głubczycach funkcjonuje jako szpital jednoimienny, natomiast w Krapkowicach likwidowane są tzw. łóżka covidowe.
Aż 16 Opolan zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby. W porównaniu z poprzednim dniem potwierdzono o 40 mniej nowych zakażeń, ale wykonano o 200 testów mniej.
Zgodnie z czwartkowymi zapowiedziami premiera polskiego rządu, od dzisiaj na terenie całego kraju obowiązują radykalne obostrzenia pandemiczne. Wstępnie zaplanowano je do 9 kwietnia.
Był jednym z pięciu hoteli pobudowanych jeszcze przed końcem XIX wieku w rejonie ulicy Krakowskiej. Jego lokalizacja blisko dworca i charakterystyczna architektura z baniastą wieżyczką narożną musiała zwracać uwagę wychodzących z dworca przyjezdnych...
Liczba miejsc zwiększy się na odcinku ogólnym szpitala tymczasowego
W maju przyszłego roku tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego uzupełni pięć nowych elektrycznych autobusów. Ratusz zapowiada, że to nie koniec takich zakupów.
Wojewoda opolski zaapelował do opolskich samorządowców, by wsparli powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, delegując tam swoich urzędników.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.