W czwartek wieczorem ruszy biuro festiwalowe Nokty, czyli festiwalu sztuki audiowizualnej. - Każdy fan muzyki elektronicznej i nowych mediów znajdzie tu coś dla siebie - zachęcają organizatorzy.
Chwilę przed godziną 13 kierowca autobusu MZK uderzył w płot posesji i zawisł w rowie. Ranni zostali przetransportowani karetkami do szpitala.
Wybory parlamentarne 2019. Osiem kobiet i piętnastu mężczyzn - tak prezentuje się lista Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Wciąż ważą się losy kandydata Inicjatywy Polskiej, któremu przypadnie ostatnie miejsce.
By inwestycja mogła się rozpocząć, miejscy radni muszą wyrazić zgodę na dołożenie do niej brakujących 14 mln zł. O to na najbliższej sesji rady miasta zamierza wnioskować prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
W nocy dziewczyna poróżniła się z towarzystwem i doszło do ostrej wymianie zdań. Pod wpływem emocji nad ranem weszła na dach, z którego musieli ją ściągnąć strażacy.
Podczas gdy w Koalicji Obywatelskiej wciąż trwa walka o miejsca na listach, kandydaci PiS już prowadzą kampanię bezpośrednią - komentują politycy jednego i drugiego ugrupowania. Czy to może mieć znaczenie dla wyniku wyborów?
Zakończyła się inwentaryzacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ze zbioru ponad 300 tys. książek zginęło około 150 egzemplarzy.
Ratusz zakończył przyjmowanie wniosków w ramach szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Opola. Mieszkańcy zaproponowali 110 zadań.
25 sierpnia w Opolu odbędzie się koncert "Lato. Muzyka, Zabawa" z udziałem polskich i międzynarodowych gwiazd. Organizatorzy zachęcają opolan, by przyjechali na imprezę komunikacją miejską, a MZK uruchomi dodatkowe linie.
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu zapowiada silne opady deszczu i burze na Opolszczyźnie. Będzie też mocno wiało
Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu. Na Opolszczyźnie jest jednak jeszcze kilka niewiadomych. Zgodnie z zapowiedziami jedynką do Sejmu jest Witold Zembaczyński z Nowoczesnej, w...
- To nie jest koalicja z PSL-em, tylko z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Wątpię, bym się mógł porozumieć w tych kwestiach z panem Pawlakiem, który mentalnie jak pan Kaczyński jest jeszcze w poprzedniej epoce - mówi Paweł Kukiz, jedynka na...
Wybory parlamentarne 2019. Opolski urząd miasta wszczął postępowanie wyjaśniające, dotyczące gigantycznego baneru wyborczego PiS, który zawisł na ul. Krakowskiej 26. Violetta Porowska unika rozmowy na ten temat z "Wyborczą".
Na trasie z Zawady do Turawy ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa. Według założeń, z inwestycją koliduje ponad 200 drzew. Na razie nie wiadomo, czy i ile drzew uda się uratować.
Do północy 19 sierpnia ratusz czeka na pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Do tej pory nadesłano ich poniżej 100.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.