Wojna w Ukrainie prowokuje do stawiania pytań o zabezpieczenia dotyczące sytuacji nagłego braku prądu i funkcjonowania wodociągów. W tej sprawie zwróciliśmy się do opolskiej spółki WiK.
W ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie potwierdzono o ponad połowę mniej niż dzień wcześniej nowych zakażeń koronawirusem. Nie było też śmiertelnych ofiar koronawirusa.
Już pod koniec czerwca powinno zostać oddane do użytku centrum przesiadkowe Opole Główne. - Będzie gotowe na czas - twierdzi opolski ratusz. Wciąż jednak nie wiadomo, na jakich zasadach będzie działał parking wewnątrz obiektu.
Przez dwa tygodnie w internetowym głosowaniu nasi Czytelnicy wybierali najważniejszą inwestycję w regionie dofinansowaną przez Unię Europejską. Ostatecznie układ w pierwszej trójce ukształtował się w ostatnim dniu trwania plebiscytu.
Dziewięć wyładowanych po sufit samochodów dostawczych przyjechało w piątkowy wieczór do Turawa Park, gdzie od 26 lutego działa Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy. To dary warte dziesiątki tysięcy złotych.
W ciągu ostatniej doby w regionie zmarła jedna osoba chora na COVID-19. Liczba nowych potwierdzonych zakażeń jest nieco mniejsza niż dzień wcześniej.
Rozpoczynamy akcję świąteczną "Gazety Wyborczej Opole", w której firmy, instytucje, szkoły będą mogły kupować oznaczone swym logo pisanki wielkanocne, oczywiście w szczytnym celu. Dzięki tym pieniądzom Fundacja Dr Clown będzie organizować spotkania...
Ruszyła licytacja prac przekazanych dobrowolnie przez opolskich artystów i artystki na ważny cel w ramach akcji 'Dobro!'. Pierwsza odsłona wydarzenia za nami.
Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią sprawiły, że mieszkańcy Opola w ubiegłym roku rzadziej zapadali na różnego rodzaju choroby. Ale w kilku przypadkach stwierdzono więcej zachorowań, to między innymi zapalenie opon mózgowych i HIV.
- Po Biennale Tkaniny w Lozannie w 1962 roku polska tkanina artystyczna zajęła ważne miejsce w sztuce europejskiej, zyskując nawet określenie "polska szkoła tkaniny". Dziś kilim - nie tylko ten z okresu PRL-u - zaczyna przechodzić swój renesans -...
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące przebiegu pandemii koronawirusa w kraju. W ciągu ostatniej doby 26 osób zmarło z powodu COVID-19, natomiast 81 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
- Przyjęcie uchodźców we wspólnocie Kościoła i gościnność im okazana stanowi podstawowy wymiar chrześcijańskiej posługi miłości. Nie jest to tylko zadanie czy obowiązek, ale sposób życia uczniów Chrystusa - twierdzi bp Andrzej Czaja.
Ból może pojawić się dlatego, że dziecko rośnie, ale u siedmioletniej Leny nie ustępował. Nasilał się - szczególnie w nocy. Okazało się, że to białaczka.
Szukamy Złotych Gwiazd. W naszym plebiscycie na najważniejszą inwestycję w regionie dofinansowaną przez Unię Europejską zwyciężyły inwestycje dotyczące unowocześnienia miejskiej komunikacji w Opolu.
Firma Banimex, główny wykonawca budowy centrum przesiadkowego przy stacji Opole Wschodnie, zapowiedziała na najbliższy weekend zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu. Utrudnienia zostaną wprowadzone w tunelu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.