Jedna z największych na świecie agencji ratingowych opublikował nową ocenę stabilności finansowej Opola. Ocenę dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej utrzymała na poziomie BBB-, a długoterminowy rating krajowy na poziomie A
Prezydent Opola zapowiedział kolejne ulgi dla restauratorów, którzy działają w miejskich lokalach. Zakład Komunalny rozpoczął natomiast odkupywanie chryzantem od lokalnych handlarzy, którzy ponieśli ogromne straty w związku z zamknięciem cmentarzy...
Urząd marszałkowski podpisał drugi aneks do umowy, który zobowiązuje wykonawcę do zakończenia całej budowy do 31 grudnia. Nie jest jednak pewne, czy i ten termin zostanie zachowany.
Narodowy Fundusz Zdrowia skontrolował opolskie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. W kilku placówkach stwierdzono uchybienia organizacyjne oraz poważne problemy z dodzwonieniem się.
Eugeniusz Mróz zmarł we wtorek w krapkowickim Domu Pomocy Społecznej, gdzie mieszkał. Miał 100 lat.
We wtorek właściciele opolskich pubów, kawiarni i restauracji zorganizowali protest pod urzędem wojewódzkim w Opolu. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę, że bez pomocy państwa nie uda im się utrzymać miejsc pracy dla setek osób.
"Otrzymywaliśmy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje" - oświadczyło MEN w specjalnym komunikacie.
Mamy 445 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie.
Miejska Biblioteka Publiczna po raz osiemnasty zaprasza na Opolską Jesień Literacką. Zaplanowane wydarzenia potrwają do 3 grudnia.
Od tygodnia każda osoba skierowana na pobranie wymazu pod kątem koronawirusa ma obowiązkową kwarantannę. Część lekarzy w ogóle nie wie o zmianach.
Opolska TVP3 nie otrzymała patronatu medialnego nad "Śniadaniem Wielkanocnym". Rozczarowany dyrektor telewizji postanowił o całej sprawie poinformować bpa Andrzeja Czaję.
W poniedziałek wieczorem, na placu Wolności rozpoczął się kolejny protest po decyzji TK ws. aborcji. Protest w formie spaceru zorganizowała opolska komórka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
Podsumowanie VII edycji Budżetu Obywatelskiego Opola wraz z publikacją wyników zaplanowano na 5 listopada na godzinę 18 na stronie fb Miasta Opola.
Koronawirus w województwie opolskim od kilku tygodni zbiera obfite żniwo. Tylko dziś w całym województwie było ponad 350 nowych chorych, ale to nie znaczy, ze zakażenia rozkładają się równomiernie w całym regionie.
O zmianach w organizacji ruchu spowodowanych awarią w Wodociągach i Kanalizacji poinformował Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.