Wszystkie samochody marek zrzeszonych pod skrzydłami koncernu Stellantis będą na Opolszczyźnie dostępne w obecnym salonie Opla przy ul. Wrocławskiej 137 w Opolu.
Uruchomiona w centrum przesiadkowym kasa biletowa obsługuje wyłącznie pasażerów MZK Opole. "Nie było zainteresowania ze strony innych przewoźników" - komentuje opolski ratusz.
Ankieterzy z Narodowego Funduszu Zdrowia mogą zadzwonić do mieszkańców Opola w celu opinii na temat jakości pomocy udzielanej w poradniach specjalistycznych. - Opinia pacjenta na temat warunków pomocy udzielanej w placówkach leczniczych jest dla nas...
Popularne "500 plus", "Dobry start", czyli wyprawka szkolna dla dzieci, dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku oraz "Rodzinny kapitał opiekuńczy" (RKO) to programy, w których prawo do świadczeń przyznaje ZUS, a następnie wypłaca...
CUP przy ul. Pileckiego obsługują dwa parkingi podziemne i jeden naziemny. Każdy z obiektów będzie zarządzany w inny sposób przez miasto oraz Izbę Administracji Skarbowej.
Za poszerzenie ul. Krapkowickiej odpowiedzialna będzie firma Wasbud z Grodkowa. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 14 miesięcy.
- Problem jest bardzo dotkliwy, a w kolejnych miesiącach może się nasilać - mówi o braku dostępności w regionie do ważnych leków Marek Tomków, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu.
Od stycznia Uniwersytet Opolski podniesie ceny za akademiki. Politechnika Opolska podwyższyła stawki już w październiku.
Urząd miasta szuka firmy, która opracuje dokumentację remontu ul. Ozimskiej na odcinku od ul. Reymonta do skrzyżowania z ul. Katowicką. Ulica ma być zielona, przyjazna dla pasażerów MZK i rowerzystów.
Herrnhuci słynęli z pobożności, rozdziału mężczyzn i kobiet, a także z "wynalezienia" musztardy sarepskiej. Ich najlepiej rozwiniętą wspólnotą na obecnych ziemiach polskich była osada we wsi Pawłowiczki.
Trwa remont linii kolejowej biegnącej w stronę stacji Opole Zachodnie. Peron drugi został tymczasowo wyłączony z użytkowania.
Nasze subiektywne podsumowanie 2022 roku kończymy sukcesami. To Opolanki i Opolanie, którzy z pewnością mijający rok mogą uznać za udany. Takich osób z pewnością jest znacznie więcej, jednak liczba miejsc na choince jest ograniczona.
Narodowe Archiwum Cyfrowe to kopalnia fotograficznych skarbów, także z Opola. Dzięki nim możemy choć odrobinę poczuć klimat panujący pół wieku temu na ulicach miasta.
Z początkiem przyszłego roku w 11 lokalach znajdujących się w centrum przesiadkowym Opole Główne swoją działalność rozpoczną najemcy. Zakład Komunalny podpisuje umowy.
- Ulubione miody opolan to przede wszystkim lipowy, wielokwiatowy, gryczany, a diabetycy najczęściej sięgają po miód akacjowy - opowiada Aleksandra Kmicik ze sklepu Opolska Barć.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.